Kup Dowolny Dyfuzor, aby Otrzymać Gratisowy Olejek z Dzikiej Pomarańczy

Bezpłatna Dostawa Zamówień o Wartości powyżej 349,00 PLN

Zobacz Nowe Produkty - Sprawdź Kategorię "Niedawno Dodane"

Opisy na etykietach olejków doTERRA

Opisy na etykietach olejków doTERRA

Wiele osób zastanawia się, dlaczego na etykietach niektórych olejków doTERRA w dystrybucji europejskiej, tych samych, które na rynku amerykańskim określane są jako "Pure Essential Oils" i które są przeznaczone zarówno do aplikacji wewnętrznej, jak i zewnętrznej, widnieje nazwa "Skin Care Oil" i opis "For Topical Use Only", co sugerowałoby zastosowanie olejku eterycznego doTERRA tylko na skórę, czyli zewnętrznie.

Poniżej wyjaśniamy, dlaczego niektóre, czyste olejki eteryczne w Europie posiadają inne opisy na etykietach niż te same olejki w Stanach Zjednoczonych.

Dlaczego doTERRA wprowadziła zmiany nazw olejków na etykietach w Europie?
Zmiany nazw olejków doTERRA na etykietach w Europie były konieczne aby sprostać wymaganiom prawa w Unii Europejskiej, dzięki temu produkty doTERRA mogą być dystrybuowane na rynku europejskim.

Jeśli nazwy na etykietach europejskich są inne niż w USA to czy można być pewnym, że skład olejków jest taki sam jak olejków na rynku amerykańskim?
Firma dōTERRA jest zaangażowana w dostarczanie niezmiennie wysokiej jakości produktów. Olejki eteryczne doTERRA posiadają numery partii, które można sprawdzić pod kątem jakości na stronie https://sourcetoyou.com. Na etykietach produktów doTERRA wymienione są wszystkie składniki olejków a zawartość olejków oznaczonych jako "Skin Care Oil" w Europie jest taka sama jak zawartość olejków oznaczonych jako "Essential Oil" w USA.

Co jeśli wymienione składniki produktu na etykiecie wydają się mieć inne nazwy niż na etykietach w USA?
W przypadku niektórych olejków (np. olejek Copaiba, Frankincense czy Melaleuca) aby zachować zgodność z prawem w Unii Europejskiej, doTERRA musi używać nazwy botanicznej olejku oraz podawać jedno, wiodące zastosowanie olejku, jednak produkt i jego skład są takie same jak w USA. To dlatego niektóre olejki na rynku europejskim posiadają oznaczenie "Skin Care Oil" czy opis "For Topical Use Only", choć są przeznaczone zarówno do aromaterapii, jak i do użycia wewnętrznego, czyli spożycia.

Wiadomo, że olejki eteryczne doTERRA mogą być używane na wiele sposobów, dlaczego więc na niektórych olejkach jest informacja, że dany olejek jest olejkiem do pielęgnacji skóry (Skin Care Oil)?
Aby zachować zgodność z obowiązującymi przepisami prawa w Europie, należy jasno określić jedną metodę użycia olejku. Na przykład produkt do użytku kosmetycznego musi zawierać informację „Tylko do stosowania miejscowego”, dlatego też opisywanie danego olejku oznaczonego jako "Skin Care Oil" również jako olejku do aromaterapii czy do użytku wewnętrznego byłoby niezgodne z prawem Unii Europejskiej. Klienci mogą jednak być pewni, że zawartość olejków doTERRA jest w pełni czysta i można ich używać na wiele sposobów.

Czy istnieje jakiś organ regulacyjny, który zatwierdził lub certyfikował nowe oznaczenia olejków doTERRA w Unii Europejskiej?

Licencja ani rejestracja olejków eterycznych nie jest wymagana. Istnieje jedynie wymóg oznakowania ich zgodnie z przepisami dotyczącymi etykietowania mającymi zastosowanie dla danej kategorii produktu.

Dlaczego doTERRA nie można oznaczyć wszystkich swoich olejków jako "Pure Essential Oil" (Czysty Olejek Eteryczny")?
Zgodnie z prawem Unii Europejskiej, jeśli dany produkt spełnia funkcję kosmetyku (zastosowanie na skórę) należy go oznaczyć względem użycia kosmetycznego, tak aby była podana jego funkcja (np. zastosowanie miejscowe na skórę). Rozporządzenie w sprawie oznakowania środków aromatyzujących nie ma szczególnych wymagań dotyczących umieszczenia tej funkcji na liście, podczas gdy rozporządzenie w sprawie kosmetyków 1223/2009 posiada takie wymagania.

Dlaczego na etykietach olejków wykazane są dodatkowe składniki pomimo tego, że olejek jest 100% czystym olejkiem eterycznym?
Olejki eteryczne to związki organiczne złożone z wielu naturalnie występujących składników chemicznych. Przepisy dotyczące etykietowania wymagają, aby niektóre z tych składników wymieniać na etykiecie produktu, oprócz samego olejku eterycznego.
Na przykład, czysty olejek eukaliptusowy składa się z wielu składników, w tym Citronellol, Eugenol, Geraniol, Limonene i Linalool, które należy podać osobno na etykiecie opakowania. Składniki te są na etykiecie oznaczone gwiazdką, jako naturalnie występujące związki olejowe. Nie są dodatkowymi składnikami dodawanymi do olejku, ale składowymi częściami samego olejku.Informacje zawarte w treści artykułu pochodzą ze strony www.doterra.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl