Kup Dowolny Dyfuzor, aby Otrzymać Gratisowy Olejek z Dzikiej Pomarańczy

Bezpłatna Dostawa Zamówień o Wartości powyżej 349,00 PLN

Zobacz Nowe Produkty - Sprawdź Kategorię "Niedawno Dodane"

Olejek doTERRA z Cedrowca

Olejek doTERRA z Cedrowca

Jałowiec wirginijski (cedr wirgiński), z którego pozyskiwany jest olejek cedrowy doTERRA, to gatunek drzewa iglastego z rodziny cyprysowatych. Porasta naturalnie rejony Ameryki Północnej. Olejek z drzewa cedru wirgińskiego spełnia wiele ciekawych funkcji i posiada szerokie spektrum zastosowania.

Dyfuzowany wspiera witalność i dobre samopoczucie, ale posiada także wiele zastosowań w życiu codziennym. Niezależnie od tego, czy olejek stosowany jest miejscowo, czy aromatycznie, dla poprawy niedoskonałości skóry, odstraszania komarów lub wsparcia podczas treningu sportowego, zastosowania i zalety tego olejku są niemal nieograniczone.


Olejek eteryczny z drzewa cedrowego - zastosowanie i zalety

W związku z tym iż olejek z cedrowca wykazuje działanie uspokajające i może wspierać równowagę emocjonalną, olejek cedrowy jest dobrym olejkiem eterycznym do aromatyzowania, kiedy chcemy stworzyć w pomieszczeniu relaksującą atmosferę. Olejek z drzewa cedrowego ma właściwości uspokajające zarówno dla umysłu, jak i ciała, dzięki czemu jest popularnym olejkiem do stosowania miejscowego i aromatycznego. Dyfuzując olejek cedrowy, należy użyć od trzech do czterech kropli w wybranym dyfuzorze.
 
Olejek z cedrowca wspomaga aktywność fizyczną. Może zapewnić dodatkowy zastrzyk energii i witalności przed treningiem. Ponieważ wspiera dobre samopoczucie i witalność, olejek cedrowy jest doskonałym towarzyszem każdej aktywności fizycznej - niezależnie od rodzaju treningu. Przed ćwiczeniami wmasuj jedną lub dwie krople na klatkę piersiową, aby wesprzeć witalność podczas treningu.

Wiele osób używa olejku cedrowego do poprawy stanu skóry, ze względu na jego właściwości oczyszczające. Dobrze jest włączyć olejek cedrowy jako stały element codziennej pielęgnacji twarzy. W tym celu należy dodać jedną lub dwie krople olejku do toniku lub kremu nawilżającego, aby uzyskać dodatkowe korzyści rozjaśniające skórę. Oczyszczające właściwości olejku z drzewa cedrowego mogą również pomóc poprawić wygląd niedoskonałości skóry. W tym celu należy nanieść jedną kroplę olejku na wybrany obszar skóry.
 
Olejek z drzewa cedrowego jest znany z tego, że sprzyja relaksacji i uspokojeniu umysłu.  Gdy Twoje dziecko budzi się przestraszone po koszmarze, nanieś olejek cedrowy na spody jego stóp, aby go uspokoić i wyciszyć. Gdy poczujesz się zaniepokojona z powodu niespodziewanych wydarzeń, wdychaj aromat olejku z drzewa cedrowego, aby wyciszyć emocje. Wspieranie spokoju wewnętrznego i wyciszanie negatywnych emocji to jedna z wielu zalet cedrowca.
 
Dyfuzowanie olejku cedrowego w domu lub miejscu pracy wpiera poczucie pewności siebie i poczucia własnej wartości. Ciepły, ziołowy aromat olejku eterycznego z drzewa cedrowego ma właściwości wyciszające i może wywoływać uczucie poprawy nastroju. Starając się wspierać poczucie pewności siebie i zwiększać poczucie własnej wartości, wymieszaj dwie krople olejku cedrowego z dwiema kroplami olejku Wintergreen w wybranym dyfuzorze olejków eterycznych.

Bogata historia olejku cedrowego

Stosowanie oleju cedrowego posiada długą historię. Cedr libański jest uważany za jeden z pierwszych olejków eterycznych pozyskiwanych z natury. Sumerowie uważali drzewo cedrowe za Drzewo Życia. Starożytne plemiona wierzyły, że Bóg trzyma energię Kosmosu w cedrze i że drzewo to jest święte, obdarowując tych, którzy są godni władzy, wielkości i nieśmiertelności. Egipcjanie włączyli cedr do swoich rytuałów balsamujących. Fenicjanie i Asyryjczycy używali nawet cedru do budowy flot statków.

 
Skład chemiczny olejku z cedrowca

Główne składniki chemiczne: α-cedren, cedrol, tujosen


Olejki, które dobrze komponują się z olejkiem cedrowym

Ze względu na swoje ciepłe właściwości olej z drzewa cedrowego dobrze komponuje się z olejkami ziołowymi, takimi jak Clary Sage, olejami drzewnymi, takimi jak Cypress, a nawet innymi pikantnymi olejkami eterycznymi, takimi jak kadzidłowiec. Drzewo cedrowe dobrze komponuje się również z bergamotą, korą cynamonową, cytryną, paczulą, drzewem sandałowym, tymiankiem i wetywerią.


Środki ostrożności

Mogą wystąpić podrażnienia skóry. Olejek należy trzymać poza zasięgiem dzieci. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś pod opieką lekarza, skonsultuj się z lekarzem. Unikaj kontaktu z oczami, wewnętrznymi obszarami uszu i innymi wrażliwymi częściami ciała.


Gdzie kupić olejek z cedrowca?

Olejek cedrowy doTERRA jest do nabycia w naszym sklepie olejki doTERRA pod tym adresem - olejek doTERRA Cedarwood

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl