Kup Dowolny Dyfuzor, aby Otrzymać Gratisowy Olejek z Dzikiej Pomarańczy

Bezpłatna Dostawa Zamówień o Wartości powyżej 349,00 PLN

Zobacz Nowe Produkty - Sprawdź Kategorię "Niedawno Dodane"

Olejek doTERRA Melaleuca

Olejek doTERRA Melaleuca

Olejek z drzewa herbacianego (olejek Melaleuca) zawiera ponad 92 różne aktywne związki i w zasadzie posiada prawie nieskończone możliwości wykorzystania w celach pro zdrowotnych. Olejek ten pozyskiwany jest z drzewa Melaleuca.

Jego nazwa pochodzi od greckich słów melas - czarny, ciemny oraz leucon - biały, co najprawdopodobniej odnosi się do jasnych gałęzi i ciemnego pnia drzewa. Roślina ta jest rośliną endemiczną Australii, występuje tam głównie na północnym wybrzeżu, południowym Queensland oraz w Nowej Południowej Walii. Rośnie przeważnie wzdłuż strumieni i na bagnach. W zamierzchłych czasach, Aborygeni z Bundjalung z wybrzeży Nowej Południowej Walii nakładali liście bezpośrednio na skórę, aby uzyskać efekt chłodzenia. Z biegiem czasu wiedza na temat licznych korzyści rośliny Melaleuka rozprzestrzeniła się po świecie, co doprowadziło do jej ogromnej popularyzacji.


Olejek z drzewa herbacianego należy stosować w poniższych przypadkach:
- problemy z górnymi drogami oddechowymi,
- problemy skórne i wsparcie dla paznokci czy włosów
- obecność wesz,
- jako naturalny środek czyszczący, np. do usuwania pleśni w domu,

Jak stosować olejek z drzewa herbacianego?
- inhalując, dyfuzja olejku pomaga w schorzeniach dróg oddechowych oraz w typowych jesienno-zimowych zagrożeniach.
- punktowo, smarując wybrane miejsca na skórze (tu idealnie sprawdzi się produkt doTERRA Melaleuca Touch z aplikatorem), można też wymieszać go z olejkiem nośnikowym doTERRA Coconut Oil, który należy wklepywać w twarz lub inne, wybrane obszary skóry.


Inne zastosowania i zalety olejku z drzewa herbacianego

Jednym z powszechnych zastosowań olejku z drzewa herbacianego jest pielęgnacja włosów. Wiele osób używa olejku z drzewa herbacianego miejscowo na włosy, gdyż olejek ten posiada właściwości oczyszczające i odmładzające. W przeciwieństwie do chemicznych produktów do pielęgnacji włosów olejek z drzewa herbacianego nie niszczy włosów i wpływa regeneracyjnie na ich cebulki. Podczas dyfuzji olejku z drzewa herbacianego zachodzi proces oczyszczania i odświeżania powietrza, dlatego olejek ten często jest wykorzystywany w przeróżnych zabiegach aromaterapeutycznych. W tym celu należy wlać kilka kropel do dyfuzora.
 
Olejek z drzewa herbacianego (Tee Tree) może być również stosowany w celu łagodzenia okazjonalnych podrażnień skóry. W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry dobrze jest wymieszać olejek doTERRA Melaleuca z olejkiem kokosowym doTERRA, a następnie nanieść miksturę na wybrany obszar ciała. Oczyszczające skórę właściwości olejku z drzewa herbacianego sięgają dalej niż tylko pomagają w sporadycznych podrażnieniach, dlatego dobrym pomysłem jest uczynienie z  olejku doTERRA z drzewa herbacianego stałego elementu codziennej pielęgnacji skóry.
 
Ciekawostka
Te same właściwości oczyszczające w oleju z drzewa herbacianego mogą być również bardzo przydatne w gospodarstwie domowym. Olejek z drzewa herbacianego może być świetną alternatywą dla chemicznych detergentów. Wystarczy dodać kilka kropli olejku z drzewa herbacianego do butelki z rozpylaczem z wodą i używać do czyszczenia blatów kuchennych czy naczyń. Dodatkowym atutem będzie piękny zapach w domu.

Olejek z drzewa herbacianego jest do nabycia w naszym sklepie olejki doTERRA tutaj - Olejek doTERRA Melaleuca

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl