Kup Dowolny Dyfuzor, aby Otrzymać Gratisowy Olejek z Dzikiej Pomarańczy

Bezpłatna Dostawa Zamówień o Wartości powyżej 349,00 PLN

Zobacz Nowe Produkty - Sprawdź Kategorię "Niedawno Dodane"

Kadzidłowiec - król olejków

Kadzidłowiec - król olejków

Olejek frankincense, czyli olejek z kadzidłowca, pozyskiwany jest z drzew zwanych kadzidłowcami. Kora drzewa kadzidłowca jest nacinana, w miejscu nacięcia pojawia się żywica, którą zbiera się po jej zastygnięciu. Aktualne zwiększone zapotrzebowanie na olejek z kadzidłowca powoduje, że żywicę zbiera się już dwa razy do roku, a nie jak dawniej, raz na dwa lata.

Najwyżej cenioną żywicą kadzidłowca była od zawsze żywica pochodząca z drzew aktualnego rejonu południowego Omanu. Stamtąd żywica była transportowana drogą wodną i lądową wybrzeżem dzisiejszego Jemenu i Arabii Saudyjskiej do regionów dzisiejszej Jordanii. Dalej szlak zwany kadzidlanym rozgałęział się na północ i południe.

Nazwa olejku frankincense pochodzi z języka francuskiego i oznacza mniej więcej tyle, co "prawdziwe kadzidło" (frank - prawdziwe, incense - kadzidło)


Olejek kadzidłowy jest wytwarzany poprzez destylację parową surowej żywicy. Kupując olejek z kadzidłowca upewnij się, że wybierzesz 100% czysty olejek najwyższej jakości. Tylko 100% czysty olejek eteryczny, jaki oferuje firma doTERRA, otrzymywany z tych roślin posiada właściwości lecznicze i tylko on może przynieść korzyści zdrowotne. Olejek może być zarówno inhalowany, jak i spożywany wewnętrznie, np. rozpuszczany w wodzie. Charakterystyczny zapach olejku oraz szerokie spektrum jego zastosowania sprawiają, że olejek ten może być stosowany przez cały rok.

Skład olejku z kadzidłowca

Główne składniki olejku z kadzidłowca to alkohol ketonowy, substancje żywiczne (30 do 60%) i terpeny: a-i p-pinen, kamfen, dipenten i fellandren. W składzie znajdziemy również alfa pinen, actanol, octan bornylu, linalool, octan oktylu, incensole i octan incensylu.

Główne właściwości olejku z kadzidłowca:

- antyseptyczne,
- przeciwzapalne,
- przyspieszające gojenie ran i zadrapań,
- tonizujące na układ pokarmowy,
- moczopędne,
- wykrztuśne,
- uspokajające,
- odmładzające skórę,
- zwiększające odporność organizmu,
- zwiększające koncentrację i energię.

Olejek z kadzidłowca jest często stosowany w medytacji lub modlitwie, jednak jego właściwości prozdrowotne są o wiele większe.

Olejek z kadzidłowca posiada właściwości, które wykorzystywane są w różnego rodzaju terapiach, pozytywnie wpływa na psychikę, emocje czy też znajduje zastosowanie w nowoczesnej kosmetyce. Olejek Frankincense ułatwia głębsze oddychanie co może być przydatne w okresie zagrożeń jesienno-zimowych. Można stosować go przy okazji chorób zapalenia oskrzeli, przeziębienia, kaszlu czy zapalenia krtani. Badania izraelskiego naukowca, Arieha Moussaieffa, udowodniły, że jeden ze składników olejku frankincense wpływa na emocje w znaczący sposób, wykazując działanie silnie łagodzące emocje. Składnik ten ma nazwę „octan incensolu” i aktywuje nieznaną dotąd ścieżkę jonową w mózgu, odpowiedzialną za nasze emocje.

Olejek z kadzidłowca wykazuje właściwości związane z łagodzeniem objawów reumatyzmu i skurczy mięśni.

Olejek Frankincense jest bardzo odżywczym olejkiem, przy zastosowaniu miejscowym wykazuje działanie odmładzające, regeneruje skórę, na której widać oznaki starzenia, blizny czy rozstępy. Ponadto olejek z kadzidłowca wspiera działanie układu moczowego, co w przypadku zapalenia pęcherza jest wskazaniem do jego zastosowania. 

Obecnie zbieranie żywicy olibanowej, wykorzystywanej do produkcji olejku frankincense, uważane jest za wielki zaszczyt i przywilej. Zawód związany ze zbieraniem tejże żywicy przechodzi z pokolenia na pokolenie, mężczyźni nie odchodzą emeryturę pracując do późnej starości. Ciekawostką jest fakt, iż większość mężczyzn, którzy żują w ciągu dnia namoczone w wodzie grudki żywicy, posiada białe, zdrowe uzębienie.

Podsumowanie
Olejek frankincense posiada szerokie spektrum zastosowania, wykazuje działanie zdrowotne i jest w tym bardzo skuteczny. Olejek Frankincense jest delikatny, łagodny, dobrze tolerowany przez organizm. Jest bezpieczny dla dzieci, nawet dla noworodków. Olejek z kadzidłowca jest intensywnie badany w ośrodkach naukowych ze względu na jego silne działanie.

Olejek doTERRA z kadzidłowca możesz zakupić w naszym sklepie olejki doTERRA w dwóch wersjach - butelka 15ml oraz butelka 10ml w wersji Touch z metalowym aplikatorem kulkowym.

UWAGA! Olejek z kadzidłowca nie jest też zalecany kobietom w ciąży i karmiącym matkom, gdyż wpływa na ukrwienie macicy i może wywoływać miesiączkę, która może być niebezpieczna dla płodu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl