Kup Dowolny Dyfuzor, aby Otrzymać Gratisowy Olejek z Dzikiej Pomarańczy

Bezpłatna Dostawa Zamówień o Wartości powyżej 349,00 PLN

Zobacz Nowe Produkty - Sprawdź Kategorię "Niedawno Dodane"

Dyfuzor - jak wybrać urządzenie

Jaki dyfuzor wybrać?

Jeśli chcesz w pełni korzystać z dobrodziejstw i korzyści terapeutycznych olejków eterycznych, musisz posiadać urządzenie do rozpraszania mgiełki z olejków. Urządzenie, które służy do emisji olejków to dyfuzor i sprawdzi się w wielu pomieszczeniach - w mieszkaniu, biurze lub domu.

Olejki eteryczne cechuje różny stopień wrażliwości na utlenianie i ciepło. Podgrzewanie olejków np. w urządzeniach typu kominek powoduje, że korzystne związki lotne są niszczone a w niektórych przypadkach mogą nawet szkodzić zdrowiu. Przykładem mogą być tu olejki cytrusowe, które posiadają wiele właściwości pozytywnie wpływających na organizm, jednakże są tak delikatne, że podgrzanie ich w temperaturze większej niż 35 stopni sprawia, że z korzyści leczniczych nic nie zostaje, nie mówiąc już o braku aromatu, którego również zostaje niewiele. Dlatego tak istotne jest odpowiednie rozpylenie.


Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych informacji dla osób, które zastanawiają się które urządzenie wybrać.

Rodzaje dyfuzorów z olejkami eterycznymi
Istnieją cztery główne różne rodzaje urządzeń:
- nebulizujące
- ultradźwiękowe (ultrasoniczne)
- parowe
- cieplne 

Każdy z tych urządzeń posiada swoją własną, unikalną metodę emisji olejków eterycznych do powietrza, dzięki czemu można w pełni korzystać z ich korzyści terapeutycznych. Każdy z rodzajów tych urządzeń posiada zarówno wady jak i zalety działania, poniżej przedstawiamy kilka z nich.


Dyfuzor nebulizujący
Urządzenie rozbija olejek eteryczny na drobne cząsteczki dzięki zastosowaniu strumienia powietrza pod wysokim ciśnieniem i przy pomocy dyszy rozpylającej. Po uwolnieniu olejku z dyfuzora trafia on do powietrza w postaci drobnej mgiełki. Drobna mgiełka wytworzona przez dyfuzor nebulizujący nie zmienia składu chemicznego olejku, jednakże rozprasza cały olejek na raz, a nie stopniowo. Niektóre dyfuzory najpierw uwalniają lżejsze składniki chemiczne, a następnie cięższe. Wielkość cząsteczek jest również na tyle mała, że można je łatwo wdychać i używać do aromaterapii.

Zalety
Nebulizatory nie wykorzystują ciepła ani wody, a mimo to rozpraszają cały olejek w powietrzu dla uzyskania optymalnych korzyści terapeutycznych
Cechuje je niski pobór energii
Są wykonane z naturalnych materiałów
Posiadają silny aromat ze względu na brak rozcieńczenia olejku w wodzie
    
Wady
Wysoka cena
Brak stopniowego rozpraszania olejku
Niebezpieczeństwo stłuczenia ze względu na szklaną konstrukcję
Często głośna praca urządzenia
__________________________

Dyfuzor ultradźwiękowy
Najbardziej efektywny i popularny typ dyfuzora. Urządzenie wykorzystuje wodę i częstotliwości elektroniczne do wytworzenia delikatnej mgiełki z olejku eterycznego i wody. Drgania ultradźwiękowe wytwarzane są przez niewielki dysk znajdujący się pod powierzchnią wody, który powoduje, że olejek eteryczny rozpada się na drobne mikrocząsteczki. Użytkowanie tego typu urządzeń jest bardzo proste - do specjalnego zbiornika wlewa się wodę oraz wybraną ilość olejku, ustawia czas działania i zimna para wypełnia pomieszczenie mgiełką z olejku. 

"Dyfuzor ultradźwiękowy łączy w sobie zalety oczyszczacza powietrza, atomizera i dyfuzora do aromaterapii w jednym, rozbijając mieszankę olejków eterycznych i wody na miliony mikrocząsteczek i rozprasza je w powietrzu."


Zalety
Wykorzystywanie tylko niewielkiej ilość olejku eterycznego
Do wytworzenia mgiełki w dyfuzorze ultradźwiękowym nie wykorzystuje się ciepła
Urządzenie można wykorzystywać zarówno jako dyfuzor, jak i nawilżacz powietrza
Cicha praca, co sprawia, że idealnie nadają się do dyfuzji w dzień jak i w nocy

Wady
Rozpraszanie mgiełki często zależy od kierunku ciągu powietrza w pomieszczeniu, zazwyczaj jednak całe pomieszczenie wypełnia się aromatem równomiernie
Konieczność okresowego czyszczenia wnętrza urządzenia, jednakże proces ten jest szybki i prosty
_________________________

Sprawdź ofertę dyfuzorów ultradźwiękowych dōTERRA - dyfuzory doTERRA 
Do każdego zakupionego urządzenia otrzymasz gratisowy olejek z dzikiej pomarańczy.

Dyfuzor cieplny
Jak sama nazwa wskazuje, dyfuzory ciepła wykorzystują elementy grzewcze, pomagające w stopniowym odparowaniu olejku eterycznego do powietrza. Często też dyfuzory cieplne wykorzystują olejek zmieszany z wodą. Niektóre dyfuzory ciepła wykorzystują bardzo wysoki poziom ciepła do wytworzenia silniejszego aromatu, co sprawia, że tracimy korzyści terapeutyczne, płynące z olejków eterycznych.

Zalety
Dyfuzja ciepła jest tanim i stosunkowo cichym sposobem na rozprowadzenie olejku eterycznego w pomieszczeniu

Wady
Wykorzystane ciepło może zmienić właściwości olejku na poziomie molekularnym. Oznacza to, że terapeutyczne i aromatyczne korzyści płynące z zastosowania olejku mogą zostać zmniejszone, lub całkowicie utracone.
__________________________


Dyfuzor parowy
Dyfuzja parowa wykorzystuje przepływ powietrza do rozprzestrzeniania zapachu olejków eterycznych. Wentylator wydmuchuje powietrze przez filtr, taki jak chusteczka lub podkładka, na którym zakroplony jest olejek eteryczny. Ruchome powietrze powoduje szybkie parowanie olejku, a powietrze z odparowanym olejkiem jest wdmuchiwane do pomieszczenia. Najpierw odparowują lżejsze składniki olejku, podczas gdy cięższe składniki odparowują na końcu.

Zalety
Dyfuzja parowa to cichy i szybki sposób na szybkie rozprowadzenie zapachu olejku po całym pomieszczeniu.
   
Wady
Osłabione korzyści terapeutyczne, ponieważ wszystkie składniki olejku (lżejsze i cięższe) nie są dyfuzowane w tym samym momencie.

Podsumowanie
Niezależnie od tego, jakie urządzenie do emisji mgiełki z olejku eterycznego wybierzesz, aromaty olejków eterycznych będą miały duży wpływ na Twoje emocje i poprawę samopoczucia. W końcu każda z tych metod dyfuzji (no może oprócz emisji za pomocą ciepła) pomoże Ci cieszyć się korzyściami płynącymi z aromaterapii w Twoim domu. My polecamy dyfuzory ultradźwiękowe, które cechuje cicha praca, efektywne działanie a ich wnętrze wykonane jest ze specjalnego polimeru, odpornego na silne działanie olejków cytrusowych. Urządzenia są dostępne w naszym sklepie pod tym adresem - dyfuzory ultradźwiękowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl