Olejek Wild Orange Gratis przy Zakupie Dowolnego Dyfuzora

Skorzystaj z Bezpłatnej Wysyłki dla Zamówień od 350 PLN

Sprawdź Nowości w Zakładce "Niedawno Dodane"

Olejki dōTERRA - jak zacząć?

Olejki dōTERRA - jak zacząć?

Jak zacząć używać olejków dōTERRA?
Korzystanie z dobrodziejstw olejków eterycznych jest zazwyczaj intuicyjne i w wysokim stopniu satysfakcjonujące. Jednakże dla osób, które dopiero poznają ich właściwości i korzyści, liczba dostępnych olejków dōTERRA w niezliczonych kombinacjach i przeznaczonych do różnych zastosowań może być trochę przytłaczająca.

Zakup dyfuzora
Najpopularniejszym sposobem używania olejków eterycznych jest rozpraszanie ich mgiełki, poprzez wypełnienie wodą i kilkoma kroplami olejku eterycznego urządzenia zwanego dyfuzorem. Urządzenie to może również służyć do nawilżania powietrza w okresie grzewczym. Na rynku jest dostępnych wiele urządzeń do rozpraszania mgiełki z olejków eterycznych. Jeśli jednak cenisz sobie jakość i dobre wzornictwo, polecamy zakup dyfuzora doTERRA. Zobacz ofertę pod tym adresem dyfuzorów doTERRA.

Jakie olejki na początek?

Aby rozpocząć przygodę z olejkami eterycznymi doTERRA, zaleca się wypróbowanie trzech pojedynczych olejków dōTERRA: 
lawenda, cytryna i mięta pieprzowa. Dzięki temu poznasz swoje preferencje zapachowe oraz określisz, w jakim kierunku aromatycznym chciałabyś podążać. Wiele popularnych mieszanek dōTERRA powstało na bazie olejków cytrusowych lub lawendy. Te trzy popularne olejki eteryczne dōTERRA dostarczą zarówno Tobie, jak i Twojej rodzinie niepowtarzalnych doznań aromatycznych oraz z biegiem czasu wielu korzyści zdrowotnych. Ponadto, regularnie stosowane, poprawią w znacznym stopniu jakość Twojego życia. Przekonasz się o tym bardzo szybko. Te trzy wyżej wymienione olejki doTERRA można nabyć w naszym sklepie olejki dōTERRA w zestawie o nazwie "Zestaw Startowy".

Zestaw ten składa się z:
• olejek eteryczny z lawendy (pojemność 5ml - około 100kropel)
• olejek eteryczny z cytryny (pojemność 5ml - około 100kropel)
• olejek eteryczny z mięty pieprzowej (pojemność 5ml - około 100kropel)

Jak stosować olejki eteryczne?
Olejki eteryczne można stosować na trzy różne sposoby:

Aromatycznie
Wdychanie olejku eterycznego powoduje jego przedostanie się przez układ oddechowy do krwiobiegu, gdzie rozprowadzany jest po całym organizmie. Przy stosowaniu aromatycznym, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup dyfuzora, który pomoże rozpylić olejek eteryczny w formie delikatnej mgiełki w wybranym pomieszczeniu. Dyfuzor rozbija olejek na drobne cząsteczki, które oczyszczają i dezynfekują powietrze w pomieszczeniu. W zależności od wybranego olejku wlewa się kilka kropel olejku dōTERRA do dyfuzora. Wybrane dyfuzory dōTERRA możesz nabyć w naszym sklepie olejki doTERRA pod tym adresem. Jednakże można również wdychać olejek bezpośrednio z butelki lub rozprowadzić na dłoniach i wdychać bezpośrednio z nich. W tym wypadku należy pamiętać o zamknięciu oczu, podczas zbliżania dłoni w okolice nosa.

Doustnie (Aplikacja wewnętrzna)
Olejki eteryczne dōTERRA można dodawać do potraw lub napojów czy też wody. Innym polecanym sposobem jest korzystanie z kapsułek, które są do nabycia w naszym sklepie olejki doTERRA pod tym adresem. Kilka kropelek olejku doTERRA wlewa się do kapsułki i połyka. Dzięki czemu olejek rozpuści się w żołądku, nie osiadając na ścianach przełyku. Dobrze, jeśli olejek zawiera również oznaczenie symbolem CPTG (Czysta Jakość Terapeutyczna). 

Na ciało (Aplikacja miejscowa)
Jednym ze stosunkowo skutecznych metod stosowania olejków eterycznych jest ich wcieranie w skórę. Olejki eteryczne posiadają bardzo niską masę cząsteczkową, dzięki czemu łatwo przenikają przez skórę. W niektórych wypadkach dobrze jest rozcieńczyć olejek dōTERRA olejem nośnikowym, np. frakcjonowanym olejem kokosowym dostępnym pod tym adresem. Olejki najszybciej są wchłanianie przez organizm człowieka przez podeszwy stóp, na których znajdują się największe pory skórne. Olejki można również aplikować w okolice miejsc występowania problemów - skronie, klatka piersiowa czy kark. Innym sposobem aplikacji jest wykonywanie masażu olejkiem dōTERRA przy użyciu olejku nośnikowego.

Dodatkowe zalecenia podczas stosowania olejków eterycznych
Nie wolno smarować wrażliwych części ciała gdzie znajdują się błony śluzowe, oczy czy wewnętrzne części uszu
Olejki należy rozcieńczać z olejkiem nośnikowym, a nie z wodą - woda nie jest w stanie rozcieńczyć olejku
Należy przechowywać olejki z dala od zasięgu dzieci
Kobiety w ciąży lub karmiące powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem olejków
Podczas stosowania olejków doTERRA nie należy używać plastikowych pojemników, gdyż niektóre olejki eteryczne mogą wchodzić w reakcję z plastikiem

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl