Kup Dowolny Dyfuzor, aby Otrzymać Gratisowy Olejek z Dzikiej Pomarańczy

Bezpłatna Dostawa Zamówień o Wartości powyżej 349,00 PLN

Zobacz Nowe Produkty - Sprawdź Kategorię "Niedawno Dodane"

Jak czyścić dyfuzor

Jak czyścić dyfuzor

Dyfuzor do olejków eterycznych to świetne urządzenie, z którego wiele osób korzysta każdego dnia. Dla niektórych jest to niezbędny dodatek w domu lub biurze, bez którego nie wyobrażają sobie codziennego funkcjonowania. W zależności od tego, jakie olejki eteryczne dyfuzujesz wpływasz nimi na oczyszczanie i odświeżanie powietrza w pomieszczeniu, poprawiasz jakość snu lub relaksujesz się, pozbywając uczucia stresu i napięcia.

Niezależnie od posiadanego rodzaju dyfuzora, ważne jest aby zapewnić mu jak najdłuższą żywotność. Jeśli w urządzeniu pozostaną resztki olejku i wody może dojść do korozji i mikrouszkodzeń elementów dyfuzora (np. przetwornika piezoelektrycznego) odpowiedzialnych za emisję nano cząsteczek olejku. Może to również wpływać negatywnie na doznania aromatyczne. Przyznaj, iż rozpylanie olejku z pomarańczy, w tej samej wodzie co uprzednio olejek spikenard (pachnie starą szafą), nie ma zbyt dużego sensu. Aromaty będą się wzajemnie "kłócić".

Aby zachować urządzenie do rozpraszania mgiełki z olejków eterycznych w odpowiednim stanie na długie lata, należy go regularnie czyścić. Ważne, aby po każdym dłuższym użyciu, gdy nie zamierzamy korzystać z niego przez dłuższy czas, wytrzeć jego wnętrze suchą szmatką lub ręcznikiem i pozostawić do momentu całkowitego wyschnięcia.

Proces czyszczenia możemy podzielić na dwa rodzaje - szybkie i pełne czyszczenie.
Szybkie czyszczenie polega na ogólnym przygotowaniu urządzenia do zmiany olejku na inny. W tym celu należy usunąć pozostałości po olejku i wodzie, a następnie przetrzeć wnętrze dyfuzora bawełnianą szmatką namoczoną w occie winnym. Aby pozbyć się uprzedniego aromatu, można także na kilka minut zakroplić wodę olejkiem z cytryny. Ułatwia to pozbycie się niechcianych aromatów oraz innych zanieczyszczeń wnętrza po uprzedniej dyfuzji. Jeśli posiadasz dyfuzor, który nie używa wody, przepłucz jego dyszę wodą z kranu, a następnie wytrzyj go do sucha.

Pełne czyszczenie dyfuzora to proces konserwacji, który polega na dokładnym usunięciu zanieczyszczeń z wnętrza a jego wykonywanie jest zalecane przynajmniej raz w miesiącu.

Jak czyścić dyfuzor w sposób pełny? (dotyczy dyfuzorów ultradźwiękowych doTERRA)
1. Odłącz urządzenie od zasilania.
2. Napełnij zbiornik wody do połowy maksymalnej ilości oznaczonej kolorem czerwonym.
3. Dodaj 10-15 kropli czystego octu winnego lub jabłkowego do zbiornika wody. Ocet taki kupisz w większości drogerii za niewielką kwotę.
4. Uruchom urządzenie i pozwól mu działać przez około 3-5 minut.
5. Całkowicie opróżnij zbiornik wody.
6. Zanurz bawełniany wacik w occie i wytrzyj krawędzie zbiornika wody, jak również ultradźwiękowy przetwornik piezoelektryczny, znajdujący się na środku wnętrza urządzenia.
7. Przepłucz zbiornik wody czystą wodą.
8. Wytrzyj zbiornik suchą szmatką i pozostaw do wyschnięcia przed ponownym użyciem.

Podsumowanie
To wszystko, urządzenie jest ponownie gotowe do użycia. Dzięki regularnej konserwacji i czyszczeniu dyfuzora będziesz w stanie cieszyć się doznaniami aromatycznymi w sposób nieprzerwany. Pamiętaj, aby używać w urządzeniu wyłącznie olejków w pełni naturalnych, bez sztucznych domieszek i składników.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl