Kup Dowolny Dyfuzor, aby Otrzymać Gratisowy Olejek z Dzikiej Pomarańczy

Bezpłatna Dostawa Zamówień o Wartości powyżej 349,00 PLN

Zobacz Nowe Produkty - Sprawdź Kategorię "Niedawno Dodane"

Co oznacza standard dōTERRA CPTG?

Co oznacza standard dōTERRA CPTG™?

Pomimo ogromnego rozwoju branży olejków eterycznych, nie istnieje żaden ogólny standard jakości dla produkcji olejków eterycznych ani żaden instytut wydający odpowiednie certyfikaty.

Z tego powodu dōTERRA stworzyła własny, rygorystyczny standard kontroli jakości CPTG™ (skrót od Certified Pure Tested Grade­). Standard ten polega na poddawaniu każdej wyprodukowanej partii olejków eterycznych analizom laboratoryjnym. Ma to na celu zagwarantowanie ich odpowiedniej czystości i skuteczności terapeutycznej.


Kontrola według standardu CPTG rozpoczyna się już po destylacji i składa się z trzech etapów.

Etap 1
Badanie każdej partii olejku obejmuje na tym etapie:
1. Ocenę sensoryczną tych cech olejków eterycznych, które można sprawdzić za pomocą zmysłów smaku, wzroku, dotyku i węchu. Jest to początkowy etap kontroli jakości umożliwiający rozpoznanie nieprawidłowości po nietypowym zapachu, konsystencji czy dziwnym kolorze.
2. Chromatografię gazową - badanie pod kątem składu chemicznego.
3. Spektrometrię mas określającą dodatkowo ilość poszczególnych składników chemicznych, co wpływa na moc działania olejku.
4. Chromatografię chiralną w celu wykluczenia obecności jakichkolwiek sztucznych elementów.
5. Izotopową analizę po to aby wykluczyć jakiekolwiek zafałszowań w postaci domieszek.

Etap 2
Testy w zakładzie produkcyjnym dōTERRA, które obejmują:
1. Ponowną ocenę organoleptyczną
2. Badanie mikrobiologiczne pod kątem ewentualnej obecności drobnoustrojów (wirusów, bakterii, grzybów, pleśni).
3. Analizę składu chemicznego pod kątem potwierdzenia stałej mocy i tych samych właściwości kolejnych partii danego olejku.
4. Badanie na obecność metali ciężkich i pestycydów.

Etap 3
Trzecią serię badań przeprowadza się po napełnieniu buteleczek olejkiem, po to aby wykluczyć zanieczyszczenia mogące mieć negatywny wpływ na jakość i właściwości olejku. Etap ten obejmuje:
1. Ponowną ocenę organoleptyczną.
2. Ponowne badanie mikrobiologiczne.
3. Ponowną spektroskopię fourierowską.
4. Badanie stabilności.

Standard stworzony przez dōTERRA jest niezwykle rygorystyczny i gwarantuje zarówno moc, jak i czystość olejku, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo olejku i jego właściwości terapeutyczne.

Olejki eteryczne dōTERRA CPTG Certified Pure Tested Grade są czystymi, organicznymi i aromatycznymi związkami starannie wyekstrahowanymi z roślin.

Olejki dōTERRA nie zawierają żadnych wypełniaczy ani sztucznych składników, które 
mogłyby osłabić ich właściwości terapeutyczne oraz nie zawierają zanieczyszczeń i innych pozostałości chemicznych.

Wiele olejków ma przypisaną klasę terapeutyczną i część z nich może być czysta, ale tylko niektóre są poddawane rygorystycznym testom, dotyczącym składu chemicznego. Olejki eteryczne dōTERRA CPTG Certified Pure Tested Grade są testowane krzyżowo przy użyciu spektrometrii masowej i chromatografii gazowej, aby zapewnić zarówno czystość ekstraktu, jak i moc kompozycji w każdej partii. Większość olejków CPTG™ możesz zamówić w naszym sklepie olejki dōTERRA.

dōTERRA ściśle współpracuje z globalną siecią specjalistów z zakresu chemii, którzy zajmują się olejkami eterycznymi i siecią plantatorów, którzy wybierają odpowiednie gatunki roślin, uprawiane w idealnym środowisku oraz zbierane w odpowiednim momencie ich wzrostu. Aromatyczne związki roślinne są umiejętnie ekstrahowane przez doświadczonych destylatorów i poddawane analizie chemicznej w celu zapewnienia czystości i składu.

Olejki eteryczne dōTERRA CPTG Certified Pure Tested Grade są obecnie najbezpieczniejszymi i najbardziej wartościowymi olejkami na świecie.

Równie rygorystyczne standardy bezpieczeństwa i skuteczności są stosowane w przypadku wszystkich produktów Essential Wellness, oferowanych przez dōTERRA. Kierując się zaleceniami Naukowej Rady Konsultacyjnej dōTERRA korzysta tylko z usług czołowych partnerów w dziedzinie rozwoju i produkcji, którzy mają certyfikaty Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) i cieszą się renomą w branży, dzięki najwyższemu stopniowi innowacyjności i jakości. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl