Kup Dowolny Dyfuzor, aby Otrzymać Gratisowy Olejek z Dzikiej Pomarańczy

Bezpłatna Dostawa Zamówień o Wartości powyżej 349,00 PLN

Zobacz Nowe Produkty - Sprawdź Kategorię "Niedawno Dodane"

Czym są olejki eteryczne?

Czym są olejki eteryczne?

Olejki eteryczne to naturalne związki aromatyczne, występujące w roślinach - w nasionach, łodygach, korzeniach, kwiatach i innych ich częściach. Z jednej strony posiadają zazwyczaj pięknych zapach, z drugiej strony często posiadają magiczną moc.

Stosowanie olejków eterycznych wykracza daleko poza ich aromatyczny urok. Olejki eteryczne posiadają niekiedy cudowne właściwości lecznicze - wpływają na poprawę nastroju, koją zmysły, odprężają i relaksują czy wywołują inne reakcje emocjonalne.

Jeżeli kiedykolwiek byliście zauroczeni zapachem otrzymanych w prezencie kwiatów lub oszołomieni aromatem kwitnącej lawendy to znaczy, że doświadczyliście aromatycznych właściwości olejków eterycznych. 


Olejki eteryczne stosowane są od dawna w wielu kulturach, starożytnych i nowożytnych, ze względu na swoje właściwości prozdrowotne i lecznicze. Współczesne trendy prozdrowotne promujące holistyczne podejście do kwestii zdrowia i dbania o siebie,  prowadzą do ponownego odkrycia walorów zdrowotnych, płynących ze stosowania olejków eterycznych. Warto przy tym zaznaczyć, że owe trendy, promujące alternatywne praktyki zdrowotne, zdobywają coraz szersze uznanie naukowe.

Wiele z olejków eterycznych posiada potężne właściwości oczyszczające. Ich unikalna struktura chemiczna pozwala na osiągnięcie zamierzonych efektów przez stosowanie miejscowe czy też wewnętrzne. Niektóre olejki można stosować jako także jako suplementy diety w celu zapewnienia sobie witalności i lepszego samopoczucia, ale o tym poniżej.

Olejki lub całe rośliny, z których pozyskiwane są olejki bywają wykorzystywane jako przyprawy, w ziołolecznictwie oraz w aromaterapii


Olejki eteryczne mają bardzo szeroki zakres zastosowań w dziedzinie poprawy samopoczucia emocjonalnego i fizycznego. Można je stosować pojedynczo lub w złożonych mieszankach w zależności od doświadczenia użytkownika i pożądanych efektów. Olejki eteryczne są zazwyczaj podawane jedną z trzech metod: rozpylane w powietrzu, nakładane na skórę lub przyjmowane wewnętrznie, jako suplement diety. Stosowanie olejków eterycznych może być zarówno bardzo proste, jak i może całkowicie zmienić styl życia.

Jak stosować olejki eteryczne?


Olejki eteryczne są naturalnie bezpieczne i mają niewiele, jeśli w ogóle, niepożądanych efektów ubocznych, jeśli są stosowane zgodnie z zaleceniami. Są jednak mocno stężone i powinny być używane z rozwagą. Należy używać wyłącznie czystych olejków eterycznych i przestrzegać wszystkich ostrzeżeń i instrukcji zamieszczonych na etykietach. Olejków eterycznych nigdy nie wolno wlewać do oczu lub do przewodu słuchowego. Jeśli w przypadku miejscowego stosowania olejków eterycznych pojawi się zaczerwienienie lub podrażnienie, należy nałożyć olej roślinny, np. frakcjonowany olej kokosowy doTERRA – woda nie rozcieńczy olejków eterycznych. Jeśli jesteś w ciąży lub pod opieką lekarza przed użyciem olejków eterycznych skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Olejki eteryczne marki doTERRA, która uznawana jest za potentata na światowym rynku olejków eterycznych, możesz nabyć w naszym sklepie.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl