Olejek Wild Orange Gratis przy Zakupie Dowolnego Dyfuzora

Skorzystaj z Bezpłatnej Wysyłki dla Zamówień od 350 PLN

Sprawdź Nowości w Zakładce "Niedawno Dodane"

Czym są olejki eteryczne?

Czym są olejki eteryczne?

Olejki eteryczne to naturalne związki aromatyczne, występujące w roślinach - w nasionach, łodygach, korzeniach, kwiatach i innych ich częściach. Z jednej strony posiadają zazwyczaj pięknych zapach, z drugiej strony często posiadają magiczną moc.

Jednakże stosowanie olejków eterycznych wykracza daleko poza ich aromatyczny urok. Olejki eteryczne posiadają cudowne właściwości lecznicze - wpływają na poprawę nastroju, koją zmysły, odprężają i relaksują czy wywołują reakcje emocjonalne.

Jeżeli kiedykolwiek byliście zauroczeni zapachem otrzymanych w prezencie kwiatów lub oszołomieni aromatem kwitnącej lawendy to znaczy, że doświadczyliście aromatycznych właściwości olejków eterycznych. 


Olejki eteryczne stosowane są od dawna w wielu kulturach, starożytnych i nowożytnych, ze względu na swoje właściwości prozdrowotne i lecznicze. Współczesne trendy prozdrowotne promujące holistyczne podejście do kwestii zdrowia i dbania o siebie,  prowadzą do ponownego odkrycia walorów zdrowotnych, płynących ze stosowania olejków eterycznych. Warto przy tym zaznaczyć, że owe trendy, promujące alternatywne praktyki zdrowotne, zdobywają coraz szersze uznanie naukowe.

Wiele z olejków eterycznych posiada potężne właściwości oczyszczające. Ich unikalna struktura chemiczna pozwala na osiągnięcie zamierzonych efektów przez stosowanie miejscowe czy też wewnętrzne. Niektóre olejki można stosować jako także jako suplementy diety w celu zapewnienia sobie witalności i lepszego samopoczucia, ale o tym poniżej.

Olejki lub całe rośliny, z których pozyskiwane są olejki bywają wykorzystywane jako przyprawy, w ziołolecznictwie oraz w aromaterapii


Olejki eteryczne mają bardzo szeroki zakres zastosowań w dziedzinie poprawy samopoczucia emocjonalnego i fizycznego. Można je stosować pojedynczo lub w złożonych mieszankach w zależności od doświadczenia użytkownika i pożądanych efektów. Olejki eteryczne są zazwyczaj podawane jedną z trzech metod: rozpylane w powietrzu, nakładane na skórę lub przyjmowane jako suplement diety. Stosowanie olejków eterycznych może być zarówno bardzo proste, jak i może całkowicie zmienić styl życia.

Jak stosować olejki eteryczne?


Olejki eteryczne są naturalnie bezpieczne i mają niewiele, jeśli w ogóle, niepożądanych efektów ubocznych, jeśli są stosowane zgodnie z zaleceniami. Są jednak mocno stężone i powinny być używane z rozwagą. Należy używać wyłącznie czystych olejków eterycznych i przestrzegać wszystkich ostrzeżeń i instrukcji zamieszczonych na etykietach. Olejków eterycznych nigdy nie wolno wlewać do oczu lub do przewodu słuchowego. Jeśli w przypadku miejscowego stosowania olejków eterycznych pojawi się zaczerwienienie lub podrażnienie, należy nałożyć olej roślinny, np. frakcjonowany olej kokosowy doTERRA – woda nie rozcieńczy olejków eterycznych. Jeśli jesteś w ciąży lub pod opieką lekarza przed użyciem olejków eterycznych skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Większość olejków eterycznych marki doTERRA, która uznawana jest za potentata na światowym rynku olejków eterycznych, możesz nabyć w naszym sklepie.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl